Paweł Tartanus

  home
  koncerty
  galeria
  dyskografia
  muzyka demo
  filmy
  kontakt
Księga Gości
    tenor banjo - powrót na HOME


    Paweł Tartanus, wokalista i instrumentalista (gitara, banjo) współpracujący
od lat z najlepszymi polskimi zespołami jazzu tradycyjnego.
    Swoją przygodę z jazzem tradycyjnym rozpoczął w 1972 roku grając
w zespole Gold Washboard. Odniósł z nim swój pierwszy sukces, zdobywając zespołową Złotą Tarkę na festiwalu Old Jazz Meeting '74. Kolejne lata jego kariery to okresy współpracy z czołowymi zespołami polskiego jazzu: Swing Workshop, Hagaw, Prowizorka Jazz Band, Jazz Makers i Old Timers. Z zespołem tym współpracuje do dziś. Jest on tradycyjnym symbolem i legendą jazzu a od ponad 30 lat jest zawsze w ścisłej czołówce w dorocznych rankingach miesięcznika "Jazz Forum".
    Nie ma kraju w Europie, w którym nie koncertowałby wraz zespołem zdobywając z nim wiele nagród oraz wyróżnień. Obecnie Paweł Tartanus współpracuje z formacjami: Ultradycyjne Duo Tartanus-Wróblewski, Old Timers
i Swing Workshop Wojciecha Kamińskiego, do którego powrócił po wielu latach. Z Janem Ptaszynem Wróblewskim tworzą wspólnie duet, gdzie muzykom udaje się perfekcyjnie połączyć uśmiech i przymrużenie oka ze sztuką najwyższego lotu. Starannie zaaranżowane standardy z ogromnym ładunkiem elementów muzycznego żartu - to happy jazz w najczystszej, najbardziej klarownej postaci. Od blisko 40 lat nagrywa płyty i występuje na wielu scenach z różnymi wykonawcami.
    Stworzył piękne duety z Ewą Bem, Hanną Banaszak, Izą Zając. Wielokrotnie zapraszany do nagrań piosenek filmowych dla dzieci przez wytwórnię
W. Disneya. O tym jak jest wszechstronnym muzykiem świadczyć może choćby zaproszenie do nagrania płyty "Gershwin Copland Bernstein" z zespołem Sinfonia Varsovia. Banjo, na którym gra nieprzerwanie od 40 lat to "perełka" wytwórni Gibson Mastertone z roku 1942. Już niebawem ukaże się płyta zespołu Swing Workshop Wojciecha Kamińskiego, nagrana live we wspaniałym klubie jazzowym Tygmont 2 i 3 lutego 2009r. Będziemy mogli posłuchać swingujących dźwięków, które, mam nadzieję przypadną do gustu wszystkim słuchaczom.


                                         stronę opracował i wykonał webmaster © Arkadiusz Nowak e-mail: arkadiusz.nowak@interia.eu