O AUTORZE

W 1973 roku kupiłem kamerę 2x8 mm "Aurora" i z niej uzyskałem pierwszy ruchomy obraz (trudno nazwać go filmem). Uzupełniłem wyposażenie o projektor "Ruś" i tak zaczęła się zabawa w filmowanie. Po opanowaniu niezbędnego minimum wiedzy odkryłem że film amatorski to doskonałe hobby dające ciekawsze i różne od fotografii możliwości. Szukając kontaktu z innymi hobbystami trafiłem do amatorskiego klubu filmowego "AKF SAWA".
Klub istnieje do dziś, ponad 40 lat ! Co prawda po wspaniałym jubileuszu 40-lecia klub wyrzucono na bruk z jego stałej siedziby na Elektoralnej 12. Według Mazowieckiego Centrum Kultury i Sztuki film amatorski nie ma nic wspólnego z kulturą i sztuką !
Mimo to wszystkich zainteresowanych odsyłam na klubową stronę.
Przez kilka lat byłem aktywnym członkiem tworząc różne filmy według własnych pomysłów.
Już wtedy miałem drugą kamerę uzupełniając wyposażenie poprzez zakup i samodzielną budowę niektórych urządzeń. Potem malało uprawianie hobby, za to rosła rodzina.
Ostatnie rodzinne filmy 8 mm nakręciłem w 1987 roku.
Kto chce zobaczyć czym się wtedy filmowało niech zajrzy do "Kamery filmowe 2x8 mm".
Po długiej przerwie, w 2000 roku kupiłem pierwszą kamerę video Hi8 zostając wiernym taśmie 8 mm. Znów zaczęły się wydatki na hobby.
W roku 2004 wymieniłem kamerę na Digital 8. Jakie to są kamery i jak je oceniam można zobaczyć na stronie "Kamery Hi8, Digital8". Niestety, filmowanie dla przyjemności nie przynosi dochodów - wręcz przeciwnie.
Można kupować tylko sprzęt amatorski i potem poprawiać i uzupełniać to co pominął producent.
Dotyczącej sprzętu zasadzie filmowca - amatora "jak czegoś nie ma to trzeba to zrobić" trzymam się do dzisiaj. Zapraszam do "Warsztatu", są tam moje propozycje przeróbek sprzętu i budowy dodatkowych urządzeń.
e-mail autora
POWRÓT