Przejście do redakcji „Przekroju”

Miło mi poinformować, że 2 listopada 2017 roku przeszedłem na stałe do redakcji „Przekroju”. Począwszy od numeru 1/2016 współpracowałem z tym czasopismem zdalnie. Wcześniej, w 2012 roku, gdy „Przekrój” był tygodnikiem, prowadziłem rubrykę „Wiersz Przekroju” oraz pisałem felietony i recenzje. Poniżej oficjalny komunikat ze strony WirtualneMedia.pl
Fot. Jarosław Wygoda

W redakcji „Przekroju” Marcin Orliński obejmie stanowisko redaktora w dziale kultury i społeczeństwa.

Poprzednio pracował jako redaktor językowy w wydawnictwie Nowa Era, a wcześniej pracował w różnych firmach jako redaktor i copywriter.

Ponadto pisał teksty m.in. do „Gazety Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, „Tygodnika Powszechnego”, „Odry” i „Twórczości”. Napisał książkę o współczesnej poezji polskiej „Płynne przejścia” (Mikołów 2011), zbiór krótkich utworów prozatorskich „Zabiegi” (Poznań 2014) oraz pięć tomów wierszy, ostatnio „Środki doraźne” (Poznań 2017).

Za 2015 rok Orliński otrzymał Nagrodę im. Adama Włodka przyznawaną przez Fundację Wisławy Szymborskiej. Ukończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim.

„Przekrój” jako kwartalnik zadebiutował pod koniec ub.r., obecnie w sprzedaży jest dostępny jego czwarty numer. Niedawno do redakcji dołączyli Paulina Wilk i Piotr Krawczyk, natomiast Miłada Jędrysik awansowała na funkcję zastępcy redaktora naczelnego.

Źródło: WirtualneMedia.pl