BLUES FELLOWS SWINGIN' BAND
     
Strona główna Historia Muzycy Muzyka mp3 Galeria Koncerty Kontakt Oferta
Aktualny skład zespołu Blues Fellows:         

Ewa Konarzewska - vocal
Jerzy Więckowski - drums, leader
Andrzej Wysocki - bass
Marek Kucharski - tenor sax
Bogdan Ignatowski - guitar, banjo,vocal
Stefan Woźniakowski - trumpet, vocal
Janusz "His"Zabiegliński - wspominienie przyjaciela

Ewa Konarzewska.
Wokalistka śpiewająca jazz tradycyjny i muzykę pop - rockową z zespołem Zielono - Czarni, instruktor tap - dance i ruchu scenicznego, konsultantka emisji głosu. Profesjonalnie zaczęła śpiewać z drugim składem Ali Babek, który towarzyszył podczas debiutu Tadeuszowi Woźniakowi w premierowym wykonaniu "Zegarmistrza światła" na Festiwalu w Opolu. Zaśpiewała z nim setki koncertów w Polsce i wielu krajach świata, nagrała dziesiątki programów telewizyjnych dla polskich i zagranicznych stacji. W 1979 roku była w pierwszym składzie grupy Perfect z Barbarą Trzetrzelewską i Zbigniewem Hołdysem, nagrywała i koncertowała również z Anną Jantar.
W 1979r wyjechała z Perfectem na półroczny kontrakt do USA. Tam ukończyła szkołę tap - dance (stepowania) i ugruntowała swoją znajomość jazzu. Od tego momentu postanowiła śpiewać ukochany swing. Wielokrotnie występowała na Old Jazz Meeting. Koncertowała w latach osiemdziesiątych w klubach jazzowych w całej Polsce z zespołami: Gold Washboard, Blues Fellows oraz z wieloma znakomitymi muzykami jazzowymi. Do programu dołączyła stepowanie i zaczęła wojaże po świecie. W przerwach między wyjazdami prowadziła zajęcia ruchu scenicznego, włączając elementy jazzu. Obecnie zajmuje się promocją talentów muzycznych, przekazując swoją wiedzę i doświadczenie. Propaguje jazz na łamach miesięczników muzycznych.
Współpracuje z dixielandowym zespołem Blues Fellows, założonym w 1984 przez Jerzego Więckowskiego. Ich wspólny repertuar tworzą standardy jazzowe z lat dwudziestych i czterdziestych, balansujące pomiędzy dixielendem a jazzem nowoorleańskim. Większość członków zespołu grała w znanych grupach: "New Orleans Stompers", Big Band "Stodoła", Jazz Band Ball Orchestra, Old Metropolitan Band, Vistula River Brass Band, Old Timers czy Gold Washboard. Ostatnio Ewa Konarzewska odbyła szereg koncertów w szkołach podstawowych i średnich, z powodzeniem propagując jazz. Imprezy cieszą się dużym zainteresowaniem i aplauzem ze strony dzieci, młodzieży i grona pedagogicznego.
Zapraszając do wspólnego śpiewania, postanowiła wydać, dwie edukacyjne płyty kompaktowe: pierwszą adresowaną dla dzieci w wieku 3-11 lat oraz drugą z trudniejszym repertuarem dla młodzieży. Przy tym projekcie współpracuje ze znakomitym autorem słów Grzegorzem Walczakiem oraz kompozytorem Andrzejem Wysockim (ballada jazzowa "Biała pani", dixielandowa "Żaba"). Sprawdziła się również jako śpiewająca aktorka w muzycznym spektaklu Grzegorza Walczaka w teatrze Rampa. Jest również współpracownikiem gazety muzycznej "Fonosfera", dla której przeprowadza wywiady z artystami i producentami oraz opracowuje relacje z dużych imprez.

DO GÓRY

Jurek Więckowski.
Jazzową działalność rozpoczął w 1971 r. w zespole "Vistula River Brass Band". W
1984 r. założył zespół "Blues Fellows". w którym gra do dnia dzisiejszego. Grał w
klubach RFN, Holandii, Szwecji, Belgii i Danii. Brał również udział w festiwalach
jazzowych w kraju i za granicą.

W czasie swojej działalności muzycznej nagrał:
1. Singiel TONPRESU S62 B
2. Biały kruk czarnego krążka Klub Płytowy PSJ
3. Entreiner Polish Jazz
4. INTERNATIONALES FESTIVAL DIXIELAND DRESDEN
5. Koncert w Jazz Club Hannower live
6. Blues Fellows Poljazz 1986
7. Kaseta Polskie Nagrania 1987
8. Kaseta "INTERPEGRO" 1988

DO GÓRY

Andrzej Wysocki.
Pierwszą moją pracą po studiach były występy w Teatrze "Rampa", gdzie zetknąłem się ze znanymi polskimi kompozytorami Włodzimierzem Korczem i Czesławem Majewskim. Nagraliśmy razem kilka płyt m.in. Danuty Rinn "Gdzie ci mężczyźni". Następnie była praca w Formacji Muzyki Współczesnej Andrzeja Kurylewicza i Piwnicy Wandy Warskiej oraz przez krótki okres występy w Big Bandzie "Stodoła".
Kolejnym zespołem na drodze artysty jest Blues Fellows, grający jazz tradycyjny. Z zespołem tym wyjeżdżał na wiele festiwali i koncertów w całej Europie.

DO GÓRY

Marek Kucharski.
Wróżono mi w dzieciństwie karierę skrzypka, nie biorąc pod uwagę, że radio rozkręcałem na cały regulator gdy grał Luis Armstrong. Ojciec słuchał Głosu Ameryki, a zaraz po dzienniku był Time for Jazz. Pamiętam wymarzony karnet na festiwal Jazz Jamboree- koncert Charlesa Lloyda i .... gorączka saksofonowa. W roku 69 wystąpiłem na festiwalu Jazz nad Odrą z zespołem "Our jazz quartet", grałem z przerwami w różnych zespołach, /studiowałem matematykę/ , aż trafiłem do Big- bandu Riviera Remont, później do Stodoły. Wreszcie zagrałem w "pierwszej lidze" - Asocjacji Hagaw. Moje podróże z Hagawem trwały pięć lat, potem na kilka lat rozstałem się z jazzem. Dziś uczę matematyki w Liceum Ogólnokształcącym i mam szczęście grać z "Blues Fellows".

DO GÓRY

Bogdan Ignatowski.
Działalność artystyczną rozpoczął w 1955 r. w amatorskim zespole jazzowym. Od 1956 r. gra w zespołach zawodowych, W. Krotochwila a następnie New Orlean's Stompers, koncertując i nagrywając płyty w kraju i za granicą, wradiu i w telewizji.
Po rozwiązaniu Stompersów współpracował z Estradą i Pagartem. Od 1995 r. występował w zespole Stompin' Jazz, od 1997 r. do chwili obescnej w zespole Blues Fellows.

DO GÓRY

Stefan Woźniakowski
Jazzową działalność rozpoczął jako trębacz w 1959 r. w zespole "Budddy Bolden's Band". Następnie od 1970 r. do 1991 r. grał w zespole "Vistula River Bras s Band". Od 1991 r. do 1994 r. grał w grupie "Blues Fellows". Dwa następne lata to okres gry w "Stompin' Jazz Quartet".Od 1996 r. do chwili obecnej gra w zreformowanej grupie "Blues Fellows". Podczas swojej długoletniej działalności grał w klubach oraz na festiwalach jazzowych od ówczesnego Związku Radzieckiego po Szwecję, Danię, Anglię, Francję, Belgię, holandię, RFN i NRD, Szwajcarię, Francję, Czechosłowcję, Austrię, Bułgarię i Grecję. Brał udział w nagraniu następujących płyt:
1. Singiel "Tonpresu"
2. Biały kruk czarnego krążka; Klub Płytowy PSJ
3. "Entertainer"; Polish Jazz
4. "Old Jazz Road"; Polish Jazz
5. "Dardanella"; Poljazz
6. "Four Leaf Clover"; Poljazz
7. "Internationales Dixieland Festival Drezden"
8. "Koncert w Jazz Club Hannower" live
9. CD "Vistula River Brass Band vol. 13"; Polish Jazz

DO GÓRY

Janusz "His" Zabiegliński - wspominienie
Debiutował we wczesnych latach pięćdziesiątych z kilkoma muzykami. Niektórzy z nich do dziś grają w polskim jazzie pierwsze skrzypce, Byli to. Tadeusz Federowski - obecnie perkusista Old Timers i Jan Borkowski - członek Rady PSJ.
W styczniu 1958 Janusz Zabiegliński wraz z zespolem Hot Club Melomani dostąpił wielkiego zaszczytu - uczestniczyt w akcie nobilitacji polskiego jazzu po latach utajonej działalności. wystąpił mianowicie na inauguracyjnym koncercie jazzowym w Filharmonii Narodowej. Wkrótce potem utworzył własny swingtet. Od tego momentu przez wiele lat jego nazwisko nie schodzi z jazzowego afisza. W 1960 r.
przez krótki czas w kwintecie Zabieglińskiego grał Krzysztof Komeda. W roku 1968 Zabiegliński współtworzył big-band StodOty, dla którego pisał aranże, Charakterystyczny spokojny, ciepły ton instrumentu, improwizacja unikająca zbytnich ekstrawagancji, wierność dobrze pojętej tradycji swingowej, ale i rzetelność oraz pracowitość - oto wizytówka Janusza Zabieglińskiego. Niestety odzszedł na zawsze, ale z pewmością gra nadal w niebie.

Dyskografia Janusza Zabieglińskiego:
1 . Spotkanie z Conoverem w Polsce; Muza 1959
2. Janusz Zabiegliński and his Swingtet; Polskie Nagrania 1966
3. "Stodola" Big Band, Polish Jazz vol, 28; Polskie Nagrania 1971
4. "Oid Timers" Marianna Wróblewska, Polish Jazz vol. 44; Polskie Nagrania 1975
5. Wojciech Kaminski "Open Piano", Polish Jazz vol. 66; Polskie Nagrania 1981
6. Stanislaw Sojka "Matko, ktora nas znasz"; Helikon 1982
7. Old Timers Poljazz 1983
8. Big Warsaw Band in Glenn Miller's World; Polskie Nagrania 1986
9. Old Timers - jubileum; Poljazz 1987
10. Swing Orchestra Cracow - Lora Szafran; Poljazz 1989
11. Kazimierz Jonkisz Quartet "Tribute to Duke"; Polonia Records 1996

DO GÓRY


 
     
 
Blues Fellows Swingin' Band