Menu główne: Główna | O nas | Usługi| Cennik i płatności | Kontakt i dojazd| Rejestracja

Aktualności

UWAGA! Już przyjmujemy w nowej lokalizacji: os. 2 Pułku Lotniczego 11A/1

więcej »

Nowość !!! The Wand - bezbolesne, komputerowe znieczulenia już u nas! Szczególnie polecane dla kobiet w ciąży

więcej »

The Wand - u nas nie boli !

The Wand jest absolutnie nowatorskim rozwiązaniem. Jego konstrukcja, wygląd i działanie pozwalają na wyeliminowanie stresu związanego z widokiem klasycznej strzykawki. Statystycy twierdzą że 43% pacjentów najchętniej natychmiast uciekłoby z fotela widząc stomatologa zbliżającego się ze strzykawką.

Co to jest THE WAND?

Jest to urządzenie do wykonywania miejscowych znieczuleń stomatologicznych, w którym proces podawania środka znieczulającego jest kontrolowany poprzez mikroprocesorowy układ kontrolny.

Do czego służy THE WAND?

Do podawania wszystkich rodzajów znieczuleń miejscowych jakie stosowane są w stomatologii. Technika podawania znieczuleń jest całkowicie zmodyfikowana.

Dlaczego podawanie znieczulenia w The Wand jest bezbolesne dla pacjenta?

Ponieważ The Wand podaje płyn znieczulający bardzo wolno - pod kontrolą mikroprocesora. Jest on wchłaniany miejscowo a nie wtłaczany pod dużym ciśnieniem (jak w klasycznych strzykawkach). Komputer dozuje podawany płyn z precyzją, która jest nieosiągalna przy ręcznym podawaniu.

Bezpieczeństwo pacjenta

Jak wykazują badania naukowe-podawanie znieczulenia tradycyjną strzykawką jest nieprzewidywalne i może być niebezpieczne dla pacjenta. Oczywiście pacjenci sobie tego nie uświadamiają. Znieczulenia w stomatologii są konieczne, należało zadbać więc o bezpieczeństwo ich wykonywania. Badania fizjologicznej prędkości przyswajania znieczulenia pozwoliły na określenie precyzyjnej prędkości i ciśnienia podawania znieczulenia pacjentowi.

 

Bezpieczeństwo lekarza

Dzięki zastosowaniu fizjologicznej prędkości podawania w The Wand zminimalizowano ryzyko tzw. wstrząsu będącego skutkiem podania nieprecyzyjnej i nieokreślonej fizjologicznie dawki znieczulenia lub podanie płynu znieczulającego do naczynia krwionośnego.

Co powoduje największy ból przy znieczulaniu

Nie igła czy jej wkłucie - rozpieranie płynu znieczulającego rozrywającego tkanki! Eliminację tego efektu udało się uzyskać w The Wand (ang. różdżka).

Ochrona przed zakażaniem

Zarówno lekarz jak i pacjent są chronieni przed zakażeniem dzięki specjalnej formie pakowania jednorazowych końcówek dostarczanych w sterylnych opakowaniach.

Igła tradycyjnej strzykawki skręca w tkance. Ze względu na swoją konstrukcję /ścięcie pod kątem/ oraz używaną dotąd technikę wkłucia igła stosowana w strzykawkach, karpulach i innych typach podajników tradycyjnych zbacza ze swego toru podczas zagłębiania się w tkankę. Jak wykazały badania igła potrafi oddalić się od zamierzonego celu nawet o 5 mm. Dlatego tzw. znieczulenia przewodowe często bywają mało precyzyjne a co za tym idzie mniej skuteczne. Jak podają badania naukowe co najmniej 25% znieczuleń przewodowych jest niefektywnych. W urządzeniu The Wand specjalna konstrukcja aplikatora oraz zmodyfikowana technika podawania eliminują te niedogodności.

Jakie rodzaje znieczuleń wykonywane są przy pomocy urządzenia The Wand?

Wszystkie rodzaje znieczuleń miejscowych jakie znane są w stomatologii.

Dlaczego The Wand jest rewolucyjnym urządzeniem w technice znieczuleń zwłaszcza dla stomatologii estetycznej i protetyki?

Opracowane techniki znieczulania oraz konstrukcja THE WAND umożliwiają wykonywanie znieczuleń nie powodujących efektu "skurczu twarzy" oraz zniekształceń rysów twarzy spowodowanych działaniem środka znieczulającego, co powala na zachowanie naturalnego wyglądu pacjenta. The Wand upraszcza sam proces znieczulania, powoduje szybsze działanie płynu znieczulającego i precyzyjniejsze znieczulenie pacjenta. Przede wszystkim - The Wand  zapewnia unikalny komfort pacjentom. Jest polecany do wykonywania znieczuleń u dzieci oraz osób wrażliwych na ból. Pozwala na eliminację stresu związanego z wizytą u stomatologa.

Więcej u urządzeniu możesz przeczytać tutaj: http://www.wand.pl

Twój komfort jest dla nas najważniejszy !