Dr n. med. Marcin Mika
specjalista ginekologii i położnictwa


Absolwent Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Pracował w Oddziale Klinicznym Kliniki Ginekologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego UJCM w Krakowie, gdzie był członkiem zespołu zajmującego się leczeniem operacyjnym łagodnych i nowotworowych schorzeń piersi. Obecnie pracuje w Szpitalu św. Rafała w Krakowie oraz prowadzi zajęcia w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Odbywał staże w Niemczech – (monachijskiej Klinice Ginekologii i Położnictwa) Klinik Und Poliklinik für Frauenheilkunde und Gebursthilfe, Ludwig Maximillian Universität München oraz (brandenburskim Centrum Leczenia Nowotorów Piersi w Bad Saarow) Ost-Brandenburgisches Tumorzentrum Helios Klinikum Bad Saarow i Austrii – (Centrum Diagnostyki Piersi w Salzburgu) Mammadiagnostik und Intervention, Nuklear Medizin, Roentgendiagnostisches Zentralinstitut Landeskliniken Salzburg.

Obronił pracę doktorską pt.: "Ocena wyników leczenia raka jajnika w Klinice Ginekologii i Onkologii CM UJ w Krakowie w latach 1998-2006". Jest autorem i współautorem 10 prac naukowych publikowanych w czasopismach polskich i zagranicznych.

Zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób piersi, leczeniem operacyjnym małoinwazyjnym chorób kobiecych (histero-, laparoskopia) i kompleksową opieką ginekologiczno-położniczą. Jego zainteresowania dotyczą ginekologii operacyjnej w tym chirurgii piersi i uroginekologii, a także prowadzenia ciąży i badań ultrasonograficznych.

W chwilach wolnych uprawia kitesurfing, podróżuje z plecakiem w bliższe i dalsze rejony świata co opisuje na www.globtroteria.pl.